FemCap Pesar Veľký 30mm

€67,40 / ks
Na sklade

Cervikálny pesar FemCap je nehormonálna bariérová antikoncepcia pre ženy s vysokou, až 98 % spoľahlivosťou. Je vyrobený z mäkkého lekárskeho silikónu, má tvar malého klobúčika a nasadzuje sa priamo na krčok maternice. Vybrať si môžete z troch veľkostí.

Detailné informácie

Podrobný popis

FemCap Pesar

Užite si intímne chvíle naplno, prirodzene a bez hormónov

FemCap je spoľahlivý cervikálny pesar, ktorý bráni prieniku spermií do maternice, a tým vás chráni pred nechceným tehotenstvom. Ide o úplne prirodzenú a bezpečnú bariérovú antikoncepciu pre ženy. FemCap je ideálnym variantom pre všetky ženy, ktoré nechcú alebo nemôžu používať hormonálnu antikoncepciu. Pesar drží na svojom mieste vďaka miernemu podtlaku a roztvoreniu medzi pošvovými stenami, samotný čapík nijako nezviera. Pesar pri styku necítite vy ani partner.

Prečo si vybrať cervikálny pesar FemCap?

 • Vysoká spoľahlivosť – až 98 % (v kombinácii s prírodným gélom).
 • Mäkký materiál z lekárskeho silikónu, ktorý nespôsobuje alergickú reakciu.
 • Výber z troch veľkostí.
 • Nevytvára bariéru medzi partnermi a umožňuje 100 % zážitok.
 • Prirodzená antikoncepcia bez hormónov a vedľajších účinkov – nemá vplyv na menštruačný cyklus, sexuálny apetít ani potešenie pri styku.
 • Pesar môžete zaviesť niekoľko hodín pred stykom, nenarušuje spontánnosť.
 • Opakované použitie až 2 roky, pesar je ekonomický a zároveň ekologický.
 • Bezpečné používanie pri dojčení.
 • FemCap môžu používať ženy so zaklonenou maternicou.

3 rôzne veľkosti pre každú ženu

Ako vybrať správnu veľkosť? Jednoducho podľa pôrodu a tehotenstva. Alebo sa môžete poradiť s gynekológom.

 • FemCap (22 mm) Malý – pre ženy, ktoré ešte nikdy neboli tehotné.
 • FemCap (26 mm) Stredný – pre ženy, ktoré už boli niekedy tehotné, ale nerodili vaginálne (napr. cisárskym rezom), alebo pre ženy, ktoré prekonali potrat.
 • FemCap (30 mm) Veľký – pre ženy, ktoré už boli tehotné a rodili vaginálne (prirodzenou cestou), alebo pre ženy, ktoré rodili cisárskym rezom pri veľmi otvorenom krčku maternice.

Ako sa vaginálny pesar FemCap používa?

Zavedenie pesaru FemCap chce v začiatkoch trochu tréningu. Pesar sa vkladá do pošvy zložený a nasadzuje sa na krčok maternice. Netlačí na čapík, vďaka miernemu podtlaku drží voľne. Pesar môžete zaviesť aj niekoľko hodín pred pohlavným stykom, najneskôr však 15 minút vopred. Na mieste musí zostať minimálne 6 hodín, kým všetky spermie nezahynú, najdlhšie však 48 hodín. Po použití stačí umyť akýmkoľvek mydlom a vlažnou vodou, prípadne sterilizovať vo vriacej vode maximálne 3 minúty, osušiť a uložiť do obalu.

Upozornenie: Cervikálny pesar FemCap odporúčame používať v kombinácii s prírodným gélom, ktorý zvyšuje antikoncepčné účinky a uľahčuje zavádzanie. Pesar nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami. FemCap nie je možné použiť pri menštruácii. Pesar môžete použiť spolu s kondómom.

Pesar FemCap sa vyrába v Kalifornii, získal certifikát zdravotnej pomôcky ISO 13485 a spĺňa prísne medzinárodné požiadavky na kvalitu. Je uznanou zdravotníckou pomôckou s certifikátom označenia zhody CE 2460. Používateľky si môžu byť isté, že používajú bezpečný antikoncepčný výrobok.

Výhradným distribútorom FemCap pesaru pre Českú a Slovenskú republiku je spoločnosť ForLady Pharma s.r.o.